Klub důchodců se vrátil zpátky ke svým aktivitám

"Domácí vězení skončilo, život kolem nás se pomalu vrátil do normálu. Více jsme si v minulém období uvědomili hodnotu zdraví, ale také sílu rodiny i starost společnosti o nás, seniory. Už jsme ale zase dostali chuť na společné setkávání a popovídání, které nám tak trochu scházelo. Vzájemné obohacování zkušenostmi ze zahrádky, vaření, pečení, nebo chovu domácího zvířectva nás všechny baví", říká předsedkyně klubu důchodců paní Janská.

První setkání po krátké odmlce proběhlo 25. června, kdy mezi důchodce přišel mladý spoluobčan pan Petr Matějka, který provozuje v Lubníku se svojí manželkou rodinnou farmu s názvem Farma u Matěje. Chová zde krůty a kuřátka na zelené louce. V červenci proběhlo tradiční setkání s tatenickými sousedy, v srpnu jsou na oplátku pozváni k nám do Lubníka. Na podzimní měsíce klub plánuje výlet do známého Neratova a jeho okolí. Má také připravené další zajímavé hosty, jako například pokračování hodně oblíbeného povídání o Namibii, o obdivuhodném umění vyšívání praporů nebo o tajemství léčby nemocí peruánskými šamany v tamních pralesích.

Paní Janská dodává: "Plánů máme spoustu a rádi mezi sebou přivítáme i ostatní spoluobčany, kteří doposud váhají. Zapomenout na svoje každodenní starosti a nemoci, potěšit toho druhého svou přítomností, ale také sám odcházet s potěšeným úsměvem... to přece stojí za chvilku mého volného času".

Fotografie z akcí klubu můžete shlédnout ve fotogalerii na stránkách obecního úřadu: https://lubnik.cz/fotogalerie/klub-duchodcu/

12. srpna 2020