Aktuality

Upozornění na nebezpečí pádu stromu

Vážení spoluobčané,

upozorňujeme Vás na nebezpečí pádu vzrostlého stromu pod čp. 107. Prostor byl zásahovou jednotkou hasičů zapáskován a platí zde zákaz vstupu až do doby jeho skácení. Jedná se o problematickou prasklinu, která může způsobit rozlomení stromu na dvě poloviny. Z těchto důvodů nemohl být strom pokácen přímo na místě a obec musí zajistit kácení prostřednictvím odborné firmy.

25. března 2023

Přílohy:

 kaceni (224 bajtů)

Mobilní pošta

Vážení spoluobčané,

představujeme Vám novou službu České pošty - Mobilní pošta, která k nám bude zajíždět každý pracovní den v termínu od 11. 4. 2023 do 27. 6. 2023 dle rozpisu v přiloženém souboru. Jde o vstřícný krok, jak zpřístupnit poštovní služby občanům malých obcí. Neváhejte proto, této služby naplno využívat.


Schůzka ohledně domovních čistíren odpadních vod

JIŽ ZÍTRA !

Nepropásněte schůzku s odborníky na téma odkanalizování obce systémem domovních čistíren odpadních vod.

24. března 2023 od 17: 00 hodin v prostorách společenského sálu

23. března 2023

 


Zápis dětí do 1. tříd základní školy

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

letošní zápis do lanškrounských základních škol proběhne ve středu 19. dubna 2023 odpoledne. Níže naleznete formulář žádosti o přijetí pro příští školní rok. Pokud Vaše děti navštěvují mateřskou školu v Lanškrouně, Albrechticích nebo Sázavě - dostanou formulář přímo v MŠ a také ho tam mohou odevzdat.

Pro ostatní rodiče platí, že vyplněný formulář odevzdají na Městský úřad v Lanškrouně, odd. školství a kultury, a to do 27.3.2023. Pro případnou potřebu přikládáme i dvojjazyčný formulář. Pro více informací týkajících se průběhu zápisu a potřebných dokumentů sledujte webové stránky vybrané školy.

21. března 2023

Přílohy:

 zapis (134 bajtů)

Nábor policistů do útvarů po celém Pardubickém kraji

Krajské ředitelství policie Pardubického kraje nabírá nové policisty do služebního poměru na útvary v celém Pardubickém kraji: pořádková policie, dopravní policie, cizinecká policie. Více informací naleznete na URL adrese: https://nabor.policie.cz/.

19. března 2023

 


Pozor změna

Vážení občané, informujeme vás o změně úředních hodin. Nově bude obecní úřad otevřen pro veřejnost každé pondělí a středu vždy:

dopoledne od 8 – 11:00 a odpoledne vždy od 14 – 17:00.

13. března 2023

 


7. března 2023

 


Odkanalizování obce systémem domovních čistíren odpadních vod

Vážení spoluobčané,

zastupitelstvo obce uvažuje o způsobu odkanalizování obce systémem domovních čistíren odpadních vod. Jelikož se jedná o téma, která se dotýká všech občanů Lubníka, rádi bychom Vás chtěli k tomuto tématu pozvat na veřejné setkání, které proběhne:

v pátek 24. března 2023 od 17: 00 hodin v prostorách společenského sálu.

Na setkání vystoupí pan projektant Ing. Zedníček a pan Jiskra - starosta obce Starkoč, kde uvedený systém již několik let provozují.

Dopis s bližšími informacemi Vám bude v nejbližších dnech doručen do poštovní schránky. Dále tento dokument naleznete na webových stránkách obce.

Jelikož se jedná o velmi aktuální téma a v současné době lze na toto řešení čerpat dotace od Státního fondu životního prostředí, které pokryjí značnou část potřebných finančních prostředků, doufáme v co nejhojnější účast. Na společném setkání zazní k dané problematice komplexní informace a bude možno vznést dotazy a danou problematiku konzultovat s odborníky.

6. března 2023

Přílohy:

 dopis_obcanum_zed-1.pdf (130,3 KB)

Prodej Kuřic - Bromová Seč

Bromová - Seč bude prodávat kuřice různých barev, cena 225 – 260 Kč/kus dle stáří kuřic.

Prodej se uskuteční v pátek 24.3., 7.4. a 21.4. u obecního úřadu ve 12:45 hod.

6. března 2023

 


Dětský karneval 2. 4. 2023

Dětský karneval se vrací do Lubníka !

Zveme všechny děti na maškarní karneval, který se bude konat 2.4. 2023 na novém sále v Lubníku. Nebude nouze o kopec legrace a bohatou tombolu. Už teď se těšíme na všechny princezny, čarodějnice, vodníky, indiány, víly, prostě fantazii se meze nekladou 😉

1. března 2023