KORONAVIR – INFORMACE A OPATŘENÍ č. 2, AKTUALIZACE 17.03.2020 V 18:00 HOD.

Vláda ČR doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče. Žádáme občany starší 70 let, o které se rodina nemůže postarat, aby kontaktovali starostu obce na tel. čísle 724 189 791.

S platností od zítřka, tj. od středa 18.03.2020 je zakázán vstup do potravin se smíšeným zbožím bez roušek nebo jinak zakrytých úst. Pokud máte o roušku zájem, kontaktujte starostu. Připomínám, že ve středu 18. března je zkrácena otevírací doba do 12 hodin.

NÁVOD JAK NOSIT ROUŠKY: Roušky noste pouze při styku s lidmi, především pak do místností. Roušky na venkovní prostory bez přímého kontaktu s lidmi nejsou smysluplné! Před nasazením roušky je třeba si řádně umýt ruce. Na roušky zbytečně nesahat, určitě ne dovnitř roušky. Pokud potřebujete roušku stáhnout, stáhněte ji za okraj a nasaďte zpět opět za okraj.

ÚDRŽBA BAVLNĚNÝCH ROUŠEK (nikoliv těch standardních): Neexistuje žádný metodický návod, jak udržovat bavlněné roušky. Tyto roušky nejsou standardní záležitost, nicméně KHS doporučuje bavlněné roušky VYVAŘOVAT KAŽDÝ DEN. Ideální je mít dvě a střídat je. Rozhodně nenosit jednu bavlněnou roušku více jak jeden den bez vyvaření!

Z důvodu preventivních opatření kvůli zpomalení šíření koronaviru se zpřísňují hygienická opatření pro cestující následujícím způsobem. Od 18.03.2020 platí zákaz vstupu do autobusů bez ochrany obličeje rouškou. Za roušku lze považovat i šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou. Rouška musí být pevně přichycena k obličeji. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický vydal opatření, které zakazuje nástup a výstup zadními dveřmi ve všech vozidlech autobusových spojů objednávaných Pardubickým krajem zařazených do IDS IREDO. Cestující nebudou odbavováni, jízdné je zdarma.