VÝSLEDKY VOLEB 2022

Ve dnech 23. a 24. září 2022 se uskutečnily volby do zastupitelstva obce a 1/3 Senátu Parlamentu ČR.

VÝSLEDKY VOLEB DO ZASTUPITELSTVA OBCE:

Ve volbách do zastupitelstva obce se volilo celkem 7 zastupitelů ze dvou kandidujících stran. Strana TJ Sokol Lubník, z.s. získala celkem 4 mandáty, strana SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ LUBNÍK získala celkem 3 mandáty.

👉 Za TJ Sokol Lubník, z.s. post obhájil dosavadní starosta obce Martin P. Totušek, zastupitel Jakub Karel a zastupitelka a předsedkyně TJ Sokol Lubník, z.s. Eliška Čapková. Novým členem zastupitelstva se s absolutně nejvyšším počtem hlasů vůbec stane Miloslav Šubrt. Prvním náhradníkem se stala Radka Karlová.

👉 Za SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ LUBNÍK obhájil post zastupitel a starosta hasičů Karel Šilar a zastupitel Petr Klug. Novým členem zastupitelstva se stane "skokan" Petr Janeček, který z posledního 6. místa přeskočil všechny kandidáty ve straně a stal se prvním v pořadí zvoleným zastupitelem. Prvním náhradníkem se stal Martin Langr.

Volební účast byla 58,33 %. Z celkem 276 voličů odevzdalo svůj hlas 161 voličů. Volební účast byla relativně nízká. Nižší byla už jenom v roce 2006.

VÝSLEDKY VOLEB DO SENÁTU:

Velmi zajímavé jsou výsledky voleb kandidátů do senátu. Vítězem v obci se stal Petr Fiala (starosta Letohradu, volební strana KDU-ČSL+SproK) s počtem 65 odevzdaných hlasů. V těsném závěru s počtem 56 hlasů byl Stanislav Ešner, člen ANO.

Zajímavostí je počet vydaných obálek volební komisí, a to celkem 160 (o 1 méně než do zastupitelstva obce). Odevzdaných jich bylo 142 z toho platných 121. Voliči oproti volbám do zastupitelstva měli o volby do senátu zřejmě menší zájem, to svědčí počet vydaných vs. počet odevzdaných obálek. Zatímco také u voleb do zastupitelstva byly všechny odevzdané hlasy platné, u voleb do senátu bylo ze 142 odevzdaných obálek platných jenom 121.