Lubnická pouť 2023

Jako každý rok, tak i v roce letošním, obec Lubník přivítala léto a dlouho očekávané letní prázdniny uspořádáním tradiční Lubnické pouti. Pouť je vždy symbolem léta a příležitost k setkání lidí, kteří se dlouho neviděli, ať již v rodině či mezi přáteli a známými.

Oslavy započaly již v pátek sousedským posezením na místním fotbalové hřišti, kde bylo samozřejmě připraveno několik atrakcí pro děti včetně „řetězáku“, bazénu s lodičkami nebo oblíbené střelnice. Ve večerních hodinách hrálo k poslechu a tanci hudební duo Eliška Minářová a Josef Hroch. K občerstvení byly po celou dobu pouti alkoholické i nealkoholické nápoje všeho druhu, grilované maso, skvělé dezerty a asi největším hitem letošní pouti byl párek v rohlíku, kterého se prodalo 250 ks. I přes drobné osvěžení, které nám poskytl zamračený dešťový mrak, se páteční podvečer a večer velice vydařil. Sobotní odpoledne bylo věnované dětem. Připraveno pro ně bylo dopravní hřiště, kde si děti zkusily, jaké to je dodržovat dopravní předpisy a dozvěděly se něco z dopravní výchovy. Večer pak nabídl letní kino a promítání filmu Deníček moderního fotra. Neochvějná tradice nedělního pouťového lubnického fotbálku je pevná jako skála, a tudíž se i tento rok mohli sejít fotbaloví nadšenci a utkat na se místním pažitu proti týmu z Cotkytle. Odvěcí rivalové se po porážce z roku 2022 poučili a připravili se na letošek více než dobře. Utkání se od začátku hrálo ve vysokém tempu, a i přes velice přesvědčivý výkon lubnického týmu, rozhodčího a především zdravotních sestřiček, které po celou dobu naše borce ošetřovaly, výsledek utkání skončil ve prospěch hostujícího týmu.

Závěrem bych rád poděkoval pořadatelům z řad obecního úřadu, Sokolu Lubník a nohejbalového oddílu za pomoc při přípravách a realizaci. Dále pak místnímu spolku dobrovolných hasičů - taktéž za pomoc při přípravách a zapůjčení hasičského stanu a buňky. Naše velké poděkování patří za dlouholetou skvělou spolupráci i Lunaparku Milan Dubský. Těšíme se na příští rok!

Text: Miloslav Šubrt